Arku:
1. "Angażuje się przecież intensywnie w lobbying za ODF przeciwko OOXML - jak najbardziej popieram akcję i Linux.pl również ją promuje, jednak takie coś powinno mieć miejsce przed pierwszym głosowaniem polskich komitetów technicznych, a nie po sprawie."
Sądzę, że żadna organizacja nie zadziałała by na czas. Było zbyt mało czasu i nikt nie przewidział końcówki przeniesienia prac opiniowania OOXML dosłownie na miesiąc przed głosowaniem z KT171 do KT182. Obiektywna działalność KT171 nie wymagała ingerencji co pokazało głosowanie. A w miesiąc, kiedy KT182 przejął pracę, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by działać.
2. "FWIOO według mnie powinno mieć krótszą nazwę lub bardziej przyjazny skrót, ja do dziś do końca nie jestem pewien z biegu co ta nazwa oznacza oraz jak ją wymówić ;)"
Skrót WiOO, spolszczony został na cele użytkowników narzędzi informatycznych którzy angielskiego nie znają. WiOO brzmi bardziej przyjaźnie niż FLOSS. Poza tym nie jestem zwolennikiem używania wersji angielskojęzycznej skoro istnieje dosłowny skrót i odpowiednik w języku polskim.
3. "Po prostu organizować akcje, którymi Fundacja się nie zajmuje z braku rąk do pracy - to trzeba chyba poszerzyć grono członków fundacji żeby wypełniała swoje statutowe założenia?"
Zapraszamy każdego do współpracy a nawet pracy;) Od stycznia mamy 3 etatowych pracowników i około 100 wolontariuszy z całego kraju na podstawie umów o prace wolontariackie. Szykują się następne etaty do naszych nowych działań które mamy w planach z rozpisywanych konkursów/projektów ministerialnych/budżetowych czy niebawem Unii Europejskiej. Współpracujemy z Uczelniami Wyższymi, firmami, projektami społecznościowymi. Fundacja jest organizacja non-profit dla każdego kto chce działać;) Arku, zapraszam Cię do grona Rady Ekspertów Fundacji która powstaje w styczniu a nawet do Zarządu jeśli czas na pracę Ci pozwoli;) Można tez otworzyć oddział FWiOO w dowolnym zakątku Polski. Możliwości jest wiele. A praca w Fundacji organizowana jest tak, że nie będzie rozproszenia odpowiedzialnosci tylko pracownicy etatowi którzy wyłacznie Fundacją zajmują się zawodowo.
4. "Jestem też za jak największą współpracą linux.pl+jakilinux.org+7thGuard - ja również i dlatego kiedy widzę jakąś ciekawą inicjatywę to o niej piszę i promuję, bez znaczenia czy ktoś o to poprosi czy nie ;)"
Nikt nie zaprzecza promowania akcji na linux.pl. To jasne;) Twój wkład jest nieoceniony i ogromny;)
5. "Fundacja jest już rozpoznawalna - patrz punkt 2."
Fundacja według mnie jest już rozpoznawalna, ale wszelkie sugestie mile widziane;)
6. "Połączmy siły i działajmy wspólnie - jest sens powielać pomysły? - nie ma sensu powielać, jakkolwiek chciałbym je znać wcześniej, znać zasady współpracy z fundacją, wiedzieć kto wspiera fundację, jakie fundacja ma środki na działanie (np. zakup reklamy w prasie czy tv) itp. Strona fundacji jest skromna jeżeli chodzi o te informacje, zaś punkt typu: "Popularyzacja idei wolnego i otwartego oprogramowania." mówi wiele i nic."
Wszelkich informacji udzielę z przyjemnością. W każdej chwili przecież można się z nami skontaktować;)
7. "od kwietnia 2008 rusza projekt współpracy i lobbingu w instytucjach państwowych, rządowych i samorządowych - gdzieś można czegoś się więcej o tym dowiedzieć?"
Oczywiście można. Wystarczy jeden telefon do Fundacji lub mail;) Może faktycznie powinniśmy prowadzić bloga?
8. "Przepraszam jeżeli jestem trochę zbyt krytyczny, jednak chciałbym jasno znać sytuację oraz wiedzieć na co można liczyć ze strony fundacji :)"
Arku - znamy się przecież. Bardzo Cię cenię. Wiesz, że dla FWiOO każda krytyka jest dobra i za to jestem wdzięczny. Fundacja nie istnieje sama dla siebie ale dla ludzi z pomysłami i chęcią do działania. Każda sugestia jest tak jak tylko to możliwe wdrażana w działalności FWiOO.
Pozdrawiam,
Rafał Brzychcy