Najnowsze posty na Forum
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Sorry mam jedno pytanie jak w takiej chatzilli dac inny server niż te zdefiniowane w programie?

Re: Tabelka - słownik komunikatów przez Max (gość), 14 Jul 2010 21:57

Ja myślę, że na pewno kilka kategori można już ustawić, np.: kernel, mplayer, aptitude, urpmi, a reszta dojdzie sama.

Re: Tabelka - słownik komunikatów przez roca-plroca-pl, 20 Apr 2010 20:01

Dobra, to przygotuję coś takiego i dam znać jak będzie gotowe.
Nie wiem tylko czy te kategorie już teraz ustawić na sztywno, czy pozwolić na tworzenie samemu - chyba lepsza będzie ta druga opcja?

Tak, trzeba by to dać do ogólnej edycji.

A co do sortowania, tu raczej nic specjalnego nie wymyślimy. Najlepiej będzie chyba to podzielić na grupy - np. komunikaty jądra, komunikaty poszczególnych programów, a w grupach zrobić to alfabetycznie. A pod i nad tabelką dać taką sugestię, że wystarczy wcisnąć Ctrl + F i wpisać kawałek komunikatu, to się sam w tabelce znajdzie.

corr. skrótu wyszukiwania

Re: Tabelka - słownik komunikatów przez roca-plroca-pl, 19 Apr 2010 17:34

W sumie nie jest to wielki problem, żeby coś takiego stworzyć. Myślisz, że dać to do ogólnej edycji? No i jak to sortować?

Witam,

Chodzi mi po głowie pewien pomysł, zwłaszcza po lekturze takich wątków, jak ten:

http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=102393#p102393

Chodzi mi o to, aby stworzyć taki art. na stronę newbie.linux.pl - tabelkę z trzema kolumnami, np.:

Komunikat Jego tłumaczenie Sugerowane działanie
You may need to update your urpmi database. Potrzebujesz zaktualizować bazę pakietów urpmi # urpmi —update
Tabelka - słownik komunikatów przez roca-plroca-pl, 17 Apr 2010 14:50

Były konsultacje, nie tylko z plugami, poza tym wątek prowadzony był równolegle na innych płaszczyznach - forum, czy ircu. Być może temat wróci przy kolejnej okazji…

Witam

Widzę ciekawy post z roku 2007 => wtedy na prawdę wszyscy patrzeli tak obojętnie? - czy może portal Linux.pl nie był miejscem do konsultacji chociażby z PLUG-ami?

Re: Bardziej cywilizowana nazwa "Lobby Linuksowego" przez fand (gość), 24 Mar 2010 12:31

Sorry, że dopiero odpisuję :)

- backup mozillę dałbym do artykułów.
- na pewno trzeba rozszerzyć kategorie, lub zmienić ich strukturę. Nie mam jeszcze pomysłu jak :)

Re: Sortowanie haseł przez arek_bedarek_bed, 19 Feb 2008 12:25

Zasoby Wiki się powiększają. Przeglądnąłem spis stron i postarałem się pozaznaczać arykuły niepasujące do żadnej z kategorii. Jak myślicie, co z nimi zrobić. Na razie 3 luźne propozycje:

  1. Zostawić bez podziału, jak ktoś będzie szukał, to znajdzie.
  2. Dodać nowe kategorie. Trzeba tylko zrobić to jakoś z głową, żeby nie było sytuacji, że robi się 20 grup a w każdej po 2 hasła. A strony typu LiveCD czy backup-mozilla? Do pierwszego nie mam pomysłu, a drugi (i podobne) może wrzucać do artykułów?
  3. Zostawić grupę Nieskalsyfikowanych; podjąć decyzję jak będzie więcej artykułów.
Re: Sortowanie haseł przez gdarturgdartur, 28 Jan 2008 15:36

Sprawa prosta do zrobienia, ale IMHO lepiej by było przyblokować stare wątki do edycji (np. automatycznie po roku od czasu utworzenia wątku). Chociaż checkbox też może być ;)

edit
Moja propozycja jest taka: po roku od założenia wątku (może szybciej?) znika możiiwość "szybkiej odpowiedzi" a przy normalnej odpowiedzi dodatkowy checkbox "UWAGA! Odpowiadasz na post starszy niż 1 rok!!! Jeżeli jednak chcesz zapisać tego posta, zaznacz tą opcję."
Co wy na to?

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować na forum zjawisko wyciągania przez nowych użytkowników bardzo starych tematów. Ultr zaproponował, żeby wprowadzić pewne ostrzeżenie w stylu "Odpowiadasz na post starszy niż …". Oczywiście czas trzeba by liczyć od ostatniej odpowiedzi ;) Ja proponował bym jeszcze wsadzenie jakiegoś checkbox'a z zapytaniem "Czy ten wątek ma trafić na listę najnowszych odpowiedzi na forum?" ;)

Połączyłem się na poznan.irc.pl na kanale #priv-roz. Zatem czekam na odzew;)
Rafał B.

Arku:
1. "Angażuje się przecież intensywnie w lobbying za ODF przeciwko OOXML - jak najbardziej popieram akcję i Linux.pl również ją promuje, jednak takie coś powinno mieć miejsce przed pierwszym głosowaniem polskich komitetów technicznych, a nie po sprawie."

Sądzę, że żadna organizacja nie zadziałała by na czas. Było zbyt mało czasu i nikt nie przewidział końcówki przeniesienia prac opiniowania OOXML dosłownie na miesiąc przed głosowaniem z KT171 do KT182. Obiektywna działalność KT171 nie wymagała ingerencji co pokazało głosowanie. A w miesiąc, kiedy KT182 przejął pracę, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by działać.

2. "FWIOO według mnie powinno mieć krótszą nazwę lub bardziej przyjazny skrót, ja do dziś do końca nie jestem pewien z biegu co ta nazwa oznacza oraz jak ją wymówić ;)"

Skrót WiOO, spolszczony został na cele użytkowników narzędzi informatycznych którzy angielskiego nie znają. WiOO brzmi bardziej przyjaźnie niż FLOSS. Poza tym nie jestem zwolennikiem używania wersji angielskojęzycznej skoro istnieje dosłowny skrót i odpowiednik w języku polskim.

3. "Po prostu organizować akcje, którymi Fundacja się nie zajmuje z braku rąk do pracy - to trzeba chyba poszerzyć grono członków fundacji żeby wypełniała swoje statutowe założenia?"

Zapraszamy każdego do współpracy a nawet pracy;) Od stycznia mamy 3 etatowych pracowników i około 100 wolontariuszy z całego kraju na podstawie umów o prace wolontariackie. Szykują się następne etaty do naszych nowych działań które mamy w planach z rozpisywanych konkursów/projektów ministerialnych/budżetowych czy niebawem Unii Europejskiej. Współpracujemy z Uczelniami Wyższymi, firmami, projektami społecznościowymi. Fundacja jest organizacja non-profit dla każdego kto chce działać;) Arku, zapraszam Cię do grona Rady Ekspertów Fundacji która powstaje w styczniu a nawet do Zarządu jeśli czas na pracę Ci pozwoli;) Można tez otworzyć oddział FWiOO w dowolnym zakątku Polski. Możliwości jest wiele. A praca w Fundacji organizowana jest tak, że nie będzie rozproszenia odpowiedzialnosci tylko pracownicy etatowi którzy wyłacznie Fundacją zajmują się zawodowo.

4. "Jestem też za jak największą współpracą linux.pl+jakilinux.org+7thGuard - ja również i dlatego kiedy widzę jakąś ciekawą inicjatywę to o niej piszę i promuję, bez znaczenia czy ktoś o to poprosi czy nie ;)"

Nikt nie zaprzecza promowania akcji na linux.pl. To jasne;) Twój wkład jest nieoceniony i ogromny;)

5. "Fundacja jest już rozpoznawalna - patrz punkt 2."

Fundacja według mnie jest już rozpoznawalna, ale wszelkie sugestie mile widziane;)

6. "Połączmy siły i działajmy wspólnie - jest sens powielać pomysły? - nie ma sensu powielać, jakkolwiek chciałbym je znać wcześniej, znać zasady współpracy z fundacją, wiedzieć kto wspiera fundację, jakie fundacja ma środki na działanie (np. zakup reklamy w prasie czy tv) itp. Strona fundacji jest skromna jeżeli chodzi o te informacje, zaś punkt typu: "Popularyzacja idei wolnego i otwartego oprogramowania." mówi wiele i nic."

Wszelkich informacji udzielę z przyjemnością. W każdej chwili przecież można się z nami skontaktować;)

7. "od kwietnia 2008 rusza projekt współpracy i lobbingu w instytucjach państwowych, rządowych i samorządowych - gdzieś można czegoś się więcej o tym dowiedzieć?"

Oczywiście można. Wystarczy jeden telefon do Fundacji lub mail;) Może faktycznie powinniśmy prowadzić bloga?

8. "Przepraszam jeżeli jestem trochę zbyt krytyczny, jednak chciałbym jasno znać sytuację oraz wiedzieć na co można liczyć ze strony fundacji :)"

Arku - znamy się przecież. Bardzo Cię cenię. Wiesz, że dla FWiOO każda krytyka jest dobra i za to jestem wdzięczny. Fundacja nie istnieje sama dla siebie ale dla ludzi z pomysłami i chęcią do działania. Każda sugestia jest tak jak tylko to możliwe wdrażana w działalności FWiOO.

Pozdrawiam,
Rafał Brzychcy

Jestem za rozmową na IRC-u. Udzielę wszelkich odpowiedzi co do planów czy realizowanych projektów. Być może uda nam się coś wspólnie zdziałać;) Wszystkie sugestie są bardzo cenne co do działań FWiOO. Jestem dostępny dzisiaj i jutro o 21wszej jak sugerował Borys.
Rafał Brzychcy

Zgadzam się że działalność Fundacji musi być bardziej nagłośniona. Przydałby się blog Fundacji, np na blog.fwioo.pl informujący o działalności, podobnie jak informowani jestesmy o postępach akcji WiOO w szkole na wioowszkole.org.

Co do nazwy to na początku też miałem z tym problem. Myślę, że obecnie skrót WiOO staje się jednak coraz bardziej rozpoznawalny i warto go promować zamiast anglojęzycznego FLOSS, które tym bardziej przeciętnemu zjadaczowi chleba nic nie mówi. WiOO to Wolne i Otwarte Oprgramowanie, a FWIOO to idealna nazwa dla fundacji je promującej.

Myślę, że warto się spotkać na IRCu — ja, Rafał, ty Arek i może honey, jak znajdzie czas — i obgadać plan działań. Co powiecie na dziś o 21? Albo jutro o tej samej porze?

Parę uwag [mam nadzieję konstruktywnych]:

1. Angażuje się przecież intensywnie w lobbying za ODF przeciwko OOXML - jak najbardziej popieram akcję i Linux.pl również ją promuje, jednak takie coś powinno mieć miejsce przed pierwszym głosowaniem polskich komitetów technicznych, a nie po sprawie.
2. FWIOO według mnie powinno mieć krótszą nazwę lub bardziej przyjazny skrót, ja do dziś do końca nie jestem pewien z biegu co ta nazwa oznacza oraz jak ją wymówić ;)
3. Po prostu organizować akcje, którymi Fundacja się nie zajmuje z braku rąk do pracy - to trzeba chyba poszerzyć grono członków fundacji żeby wypełniała swoje statutowe założenia?
4. Jestem też za jak największą współpracą linux.pl+jakilinux.org+7thGuard - ja również i dlatego kiedy widzę jakąś ciekawą inicjatywę to o niej piszę i promuję, bez znaczenia czy ktoś o to poprosi czy nie ;)
5. Fundacja jest już rozpoznawalna - patrz punkt 2.
6. Połączmy siły i działajmy wspólnie - jest sens powielać pomysły? - nie ma sensu powielać, jakkolwiek chciałbym je znać wcześniej, znać zasady współpracy z fundacją, wiedzieć kto wspiera fundację, jakie fundacja ma środki na działanie (np. zakup reklamy w prasie czy tv) itp. Strona fundacji jest skromna jeżeli chodzi o te informacje, zaś punkt typu: "Popularyzacja idei wolnego i otwartego oprogramowania." mówi wiele i nic.
7. od kwietnia 2008 rusza projekt współpracy i lobbingu w instytucjach państwowych, rządowych i samorządowych - gdzieś można czegoś się więcej o tym dowiedzieć?

Przepraszam jeżeli jestem trochę zbyt krytyczny, jednak chciałbym jasno znać sytuację oraz wiedzieć na co można liczyć ze strony fundacji :)

Jeżeli tak wygląda sytuacja, to, po co działać oddzielnie. Obecnie każdy z serwisów (JakiLinux, Linux.pl oraz 7thGuard) wszystkie akcje mające na celu popularyzację systemów GNU/Linux i działania lobbingowe podejmuje samodzielnie, łącząc siły może rzeczywiście uda nam się więcej osiągnąć. :)

Cele statutowe Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania są tutaj: http://www.fwioo.pl/o-nas/cele-fundacji.html a programy tutaj: http://www.fwioo.pl/programy-dzialania.html.

Lobbing jak najbardziej mieści się w celach statutowych (ooxml.fwioo.pl, http://interoperacyjnosc.fwioo.pl) - poza tym od kwietnia 2008 rusza projekt współpracy i lobbingu w instytucjach państwowych, rządowych i samorządowych. Połączmy siły i działajmy wspólnie - jest sens powielać pomysły?

Pozdrawiam,
Rafał Brzychcy

strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.