Wmaker

WindowMaker jest menedżerem okien którego cechuje przede wszystkim duża szybkość i małe zużycie zasobów komputera, dlatego warto zastosować go w przypadku słabych jednostek. WindowMaker dobrze radzi sobie również w sytuacjach kiedy do systemu zalogowanych wielu użytkowników (np. KDE w wersji 3 często w takiej sytuacji traci stabilność). Do zalet WindowMakera należy również stosunkowo łatwa konfiguracja.

WindowMaker oferuje wsparcie dla mechanizmów programów napisanych dla Gnome, lub KDE.

Główną jego wadą jest wygląd, a także sposób obsługi, który jest znacznie odmienny od tego, spotykanego np. w GNOME, KDE, desktopu systemu Windows, co (przynajmniej na początku) może nowym użytkownikom przysparzać wielu kłopotów.

WindowMaker nie posiada pulpitu i pasków narzędzi z ikonami znanych nam z innych środowisk graficznych. Programy uruchamiamy poprzez podręczne menu, rozwijane poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszy.

Warto wspomnieć taż o obecnych w WindowMaker'rze Dock-app'ach, czyli okienkach wyświetlających różne dane, takie jak np. zużycie procesory, czy pamięci, pogodę, naszą skrzynkę e-mail i wiele innych.

windowmaker2yz3.jpg

Linki zewnętrzne:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.